DIN Sürgülü Vanalar

Malzemeler : Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz, Monel, Hastelloy, Duplex, Süper Duplex
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi : Manuel, Elektrikli, Pnömatik, Hidrolik
Sıcaklığı : (-200 °C) –( +700 °C)
Anma Çapı : DN 15 – 600
Anma Basıncı: PN 10 – 500

ANSI Sürgülü Vanalar

Materials :

Bronze, Steel, Stainless Steel , Monel, Hastelloy,Duplex , Super Duplex , Exotic Materials

Connection  :

Flanged, BW/SW, Threaded

Actuation :

Manuel , Gear Box, Electric ,Pneumatic, Hydraulic Operated

Temperatur :

max. (+550 °C)

Diameter :

1/2″ – 48″

Nominal Pressure :

Class 150 – 2500

 

Sürgülü (Gate) Vanalar

Sürgülü vanalar, kızgın su, kimyasal akışkanlar ya da basınçlı hava kullanımına uygundur. (-200°C) ile (700°C) arası sıcaklıktaki maddeler için kullanılabilir. DIN sürgülü vanalar flanşlı, kaynak ağızlı ya da dişli özelliktedir.

Yumuşak conta kapak valfına sahip olan DIN sürgülü vana, paslanma ve sızdırmaya karşı da dirençlidir. Yumuşak conta vanası erozyon ve korozyona karşı koruma sağlar. Üretiminde kullanılan sfero maddesi sayesinde standart vanalara oranla daha hafiftir. Geleneksel sürgülü vanalarda valf tabanın çentiğinde taş, çimento, ahşap gibi döküntüler vananın sıkıca kapanmasını engelleyerek sızıntıya sebep olabilir. Sürgülü vana sistemlerinde yumuşak contalı valf, taban seviyesinde tasarlandığı için yabancı cisimlere karşı koruma sağladığından sızdırma riskini en aza indirir. Bu açıdan DIN ve ANSI standartlarına sahip sürgülü vanalar güvenlidir.

Konvansiyonel vanalara oranla yüzde 20-30 arasında daha hafif olan DIN ve ANSI sürgülü vanalar, kurulum, kullanım ve bakım açısından kolaylık sağlar. İç gövdede toksik özelliğine sahip olmayan reçine kaplama kullanıldığı için pas ve korozyon oluşmaz. Bu özelliği sayesinde DIN ve ANSI standartlarına sahip sürgülü vana atık su sistemlerinde de kullanılabilir. Sfero dökümü olan valf gövdesi sayesinde darbelere karşı geleneksel vanalara oranla daha dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.

Kullanım Alanları

Sürgülü vana, endüstriyel sistemlerde kullanılabilir. Petrol, gübre, elektrik ve kimyasal içerikler için sıvı boru hattında gibi alanlarda kullanımı uygundur.