Din Pislik Tutucular

 

Malzemeler : Pik Dokum, Sfero Dokum, Çelik, Paslanmaz Çelik, Bronz, Monel, Hastelloy , Duplex,  Süper Duplex
Bağlantı : Flanşlı, Kaynak Ağızlı, Dişli
Tahrik Ünitesi :
Sıcaklığı : (-200 °C)- (+700 °C)
Anma Çapı : DN 15-1000
Anma Basıncı: PN 10-160

 

 

ANSI Pislik Tutucular

 

Malzemeler : Çelik, Paslanmaz Çelik, Monel, Hastelloy, Duplex, Super Duplex
Bağlantı : Flanşlı
Tahrik Ünitesi :
Sıcaklığı : (-200 °C) – (+550 °C)
Anma Çapı : 1/2″ – 32″
Anma Basıncı: Class 150 – 1500

 

DIN Pislik Tutucular

Pislik tutucular, boru hatlarında pislik olarak adlandırılan yabancı maddeleri filtrelemek ve boru hattından geçen maddenin saf özelliğini korumak için kullanılmaktadır. Pislik tutucular ekipmanların kullanım ömrünü uzatmak ve doğru çalışması açısından oldukça önemlidir.

Pislik Tutucuların Özellikleri

Pislik tutucular pas, kireç, kaynak cürufları gibi yabancı maddeleri filtre ederek armatürlerin korunmasını sağlar. Buhar, su, kimyasal akışkanlar gibi maddelerin arasındaki yabancı maddeleri filtre eden pislik tutucular sayaç, pompa, kontrol valfi gibi elemanların uzun süre bozulmadan kullanılması için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Pislik tutucular, tiplerine göre değişmekle birlikte, genellikle kolay temizlenir yapıdır.

Pislik Tutucuların Teknik Özellikleri

DN 15-10000 arasında anma çapına sahiptir. Anma basıncı ise 10-160 arasındadır. Pislik tutucular tip ve özelliklerine göre farklı sıcaklık değerlerine uygundur. Bununla birlikte pislik tutucuların çalışma sıcaklık değerleri (-200 °C) ile (+700 °C) arasında yükseltilebilir.

Pislik tutucular pik döküm, sfero döküm, çelik, paslanmaz çelik, bronz, moneş, duplex ve süper dublex gibi maddelerden üretilebilir. Pislik tutucuların bağlantı özellikleri flanşlı, kaynak ağızlı ya da dişli yapılara uygun şekildedir.

Kullanım Alanları

Pislik tutucular ısıtma ve soğutma hatları, kimya sektörü, gıda tesisleri, kağıt fabrikaları gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.